Прийдешній вересень вдарить у свої святкові дзвони! Весела, гамірлива дітвора заповнить коридори нашої школи. Їх з нетерпінням чекають затишні класні кімнати та схвильовані, турботливі перші вчителі.

В атмосферу добра й позитиву запрошуємо, шановні батьки, і Вас. Сподіваємось, що ваш малюк впевненою ходою буде йти до вершин знань, до здійснення мрій. У цьому йому допоможе Нова українська школа.

Скористайтесь нашими порадами.

Перша школа для кожної дитини – це батьківський дім, а головні вчителі - батьки. Саме ви здійснюєте надзвичайний вплив на все, що дитина буде вважати головним, провідним, важливим у житті. Від родини, перш за все, залежить формування системи цінностей дитини.

Батьки дарують своїм дітям головне - коріння та крила. З колискової матері починається любов до рідної мови; до казки, розказаної на ніч, до уявлення про добро і зло.

«Чарівні роки» — так називають дослідники перші п'ять років життя дитини.

Аналізуючи праці Ш.Піаже, Б.Блума, Е.Еріксона, ми приходимо до висновку, що запас знань, необхідний для того, щоб навчитися читати, писати, рахувати дитина отримує до школи. Вона вдосконалює володіння мовою під час спілкування з дорослими, і ранній досвід дитини створює той фон, який і призводить до розвитку навичок мовлення, уміння слухати і думати та дає їй певну підготовку до вичленовування смислу слів.

Намагайтесь налагодити діалог із вашою дитиною, створити тісний емоційний контакт та регулярно займатися спільними справами, тоді спеціальної підготовки до школи не буде потрібно, дитина все засвоїть поступово і непомітно для вас.

Пам'ятайте, що Ваша дитина буде навчатись у Новій українській школі.

Головна ідея Нової української школи— компетентнісне навчання. Це означає, що учні не просто набуватимуть знань, а вчитимуться використовувати їх на практиці й опановуватимуть навички. Школа має сформувати ядро знань, на яке накладатимуться уміння, як користуватися цими знаннями, цінностями та навичками.

/Files/images/pochatkova_shkola/нуш це.jpg

Прислухайтесь до порад, які допоможуть Вам та переконають Вас у вашій батьківській компетентності.

ПОРАДИ БАТЬКАМ

1. Для дитини Ви — зразок мовлення, адже діти вчаться мові, наслідуючи, слухаючи, спостерігаючи. Ваша дитина обов’язково буде говорити так, як Ви.

2. Приділяйте дитині якомога більше часу. Саме в дошкільні роки закладаються основи впевненості в собі та успішного мовного спілкування поза сім’єю.

3. Не забувайте, що мова та мовлення краще розвиваються в атмосфері спокою,безпеки та любові.

4. У кожної дитини свій темперамент, свої потреби, інтереси, симпатії та антипатії. Поважайте її неповторність.

5. Ставте для себе та для дитини реальні цілі. Ведіть і спрямовуйте її, але не підштовхуйте.

6. Забезпечуйте дитині широкі можливості користування кожним із 5 відчуттів: вона повинна бачити, слухати, торкати руками, куштувати на смак і відчувати різноманітні елементи навколишнього світу.

7. Допомагайте дитині розвивати дрібну моторику руки, аби їй було легше опановувати письмо. Для цього необхідно багато вирізати, малювати, зафарбовувати, будувати, складати невеликі за розміром деталі, зображення тощо.

8. Забезпечуйте всі можливості та умови для повноцінної гри дитини. Гра — це провідна її діяльність, це її робота. Л.С.Виготський зазначав: «Чим краще дитина грається, тим краще вона підготовлена до навчання в школі».

9. Допомагайте дитині осягнути склад числа. Немає необхідності, щоб дитина механічно могла лічити до 100 і більше.

10. Працюйте з дитиною над розвитком її пам’яті, уваги, мислення. Для цього сьогодні пропонується багато ігор, головоломок, задач у малюнках, лабіринтів тощо в різних періодичних та інших виданнях для дітей.

11. Запровадьте для дитини вдома єдиний режим і дотримуйтеся його виконання.

12. Дитина повинна мати вдома певне доручення і відповідати за результат його виконання.

13. Необхідною умовою емоційно-вольового розвитку дитини є спільність вимог до неї з боку усіх членів родини.

14. Не завищуйте і не занижуйте самооцінку дитини. Оцінюйте її результати адекватно і доводьте це до її відома.

/Files/images/pochatkova_shkola/nush_2018/nova-shkola-1.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0