Як підтримати підлітка під час воєнного стану?

/Files/images/vihovna_robota/21-22/vyna/psih/039178dc42944dfbb1cff0f2fe733973.jpg

/Files/images/vihovna_robota/21-22/vyna/psih/2c94085544d8ba534bd2245de9582554.jpg

/Files/images/vihovna_robota/21-22/vyna/psih/339c070a7e8d803dd0f08cc45135e175.jpg

/Files/images/vihovna_robota/21-22/vyna/psih/488671eb41ecf7e8f0b337b1f38c518f.jpg

/Files/images/vihovna_robota/21-22/vyna/psih/4e982a3d890463699f0c4dda74ab063e.jpg

/Files/images/vihovna_robota/21-22/vyna/psih/5e9e048183bfcded99e25565fb321bf7.jpg

/Files/images/vihovna_robota/21-22/vyna/psih/7f3ab6c4a5836b36b6f49d1456677f32.jpg

/Files/images/vihovna_robota/21-22/vyna/psih/85c3f5b22b869543e0d9ca77ab4152fa.jpg

/Files/images/vihovna_robota/21-22/vyna/psih/eb41c61e1a0ec7ee0077afd5d74478f9.jpg

Поради батькам при підготовці випускників до ЗНО

1. Не підвищуйте тривожність дитини напередодні ЗНО, бо це негативно позначиться на результатах тестування.

2. Забезпечте вдома зручне місце для занять і слідкуйте, щоб дитині ніхто не зважав.

3. Допоможіть дитині розподілити теми підготовки по днях.

4. Ознайомтеся з різними методиками підготовки до тестування. Під час проходження тренувальних тестувань привчайте дитину орієнтуватися в часі та вміти його розподіляти.

5. Підбадьорюйте дитину, підвищуйте її упевненість в собі.

6. Контролюйте режим підготовки до ЗНО, не допускайте перевантажень.

7. Зверніть увагу на харчування дитини. Такі продукти, як риба, сир, горіхи, курага тощо стимулюють роботу головного мозку.

8. Напередодні ЗНО забезпечте дитині повноцінний відпочинок. Вона має відпочити і добре виспатися.

9. І найважливіше — постарайтеся, щоб у родині панував спокій, порозуміння. Розв'язання конфліктів залиште на потім

10. Не критикуйте дитину за незадовiльнi результати оцінювання. Не тривожтесь про кількість балів, яку Ваша дитина отримає під час ЗНО. Поясніть їй, що кількість балів не є показником її можливостей. Незадовільний результат — це не трагедія, це досвід. Не махайте приречено руками, не вішайте ярлика «нездара» на свою дитину. Обговоріть те, що трапилося, і врахуйте цей досвід. По суті, наші діти не просто складають іспити з навчальних предметів, вони вчаться долати труднощі. Вірте у свою дитину, її здібності, знання. Дайте їй відчути, що ви її любите, розумієте і підтримаєте у будь-яких ситуаціях.

Психологічна служба

Як виховати успішну і відповідальну особистість

Про те, як виховати успішну, відповідальну особистість батьки починають замислюватись з раннього дитинства. Як виховати свою дитину, щоб вона в майбутньому могла досягти успіху в будь-якій сфері діяльності, спланувати власне майбутнє? На це запитання ми спробуємо дати відповідь.

Перш за все дитина повинна відчувати любов батьків. Не треба підміняти це почуття подарунками, дорогими покупками. Солодощі та інші заохочення з їжею також не варто використовувати. Словами оцініть успіх дитини, похваліть її. Якщо вона допустила помилку, обговоріть з ним причину невдачі. Будьте її вірним другом і порадником. Знаходьте час, щоб відповісти на всі запитання вашої дитини.

Не можна ізолювати дитину від оточуючого світу. Нехай спілкуються з родичами, людьми старшого віку. Це допоможе розвивати у дитини комунікативні навички. Крім того, спілкування з дорослими демонструє різні моделі поведінки в суспільстві. Досвід людей старшого віку допоможе дитині краще адаптуватися у світі і розуміти позицію дорослих.

Одне з важливих місць у житті дитини займає спілкування з однолітками, уміння проявити себе в групі однакових за віком людей, це одна з важливих передумов формування успішної особистості. Необхідно навчити дитину знаходити спільну мову з різними людьми і виходити з конфліктної ситуації.

Не вирішуйте все за дитину. Давайте їй простір для прийняття власних рішень. Так ви розвиваєте в ній самостійність і впевненість в собі. Якщо ваша думка не співпадає з думкою дитини – це не означає, що хтось з вас неправий. Просто у кожного може бути власна точка зору. Поважайте це в дитині.

Заведіть правило у своїй родині: пообіцяв – виконай. Так ви розвиваєте відповідальність – одну з найголовніших якостей успішної людини. Якщо не плануєш щось зробити, навіть не обіцяй. Так ви готуєте дитину до вирішення важких задач уже в дорослому житті.

Не треба одягати на дитину «рожеві» окуляри. В світі багато несправедливості і важких ситуацій. Дитина повинна розуміти, що їжа на столі, тепла квартира, одяг, взуття для неї з'являються завдяки наполегливій праці, а не магічним чином. І в майбутньому вона буде своє життя будувати самостійно, наполегливо працюючи і реалізовуючи свій потенціал.

Також, необхідно звернути увагу на те, чим захоплюється дитина, чи є в неї здібності і таланти. Знайдіть разом з дитиною секцію, кружок, які будуть подобатися, куди дитина буде ходити з задоволенням. Не варто примушувати дитину, це може призвести до негативних наслідків у майбутньому.

Показуйте світ своїй дитині таким, який він є: з його позитивними і негативними сторонами. Але не забувайте заряджати дитину оптимізмом. Наше життя – в наших руках. І кожного дня ми отримуємо шанс щось змінити.

Своїм прикладом показуйте дитині, що найцінніший ресурс людини – час. У неї в запасі багато днів, годин, які можна витратити на вивчення іноземних мов, розвиткові таланту, отриманню нових знань.

Дотримуйтеся цих правил при вихованні дитини і вона завжди зможе знайти своє місце «під сонцем», зможе створювати своє майбутнє відповідально.

Майбутнє - то великий материк. До нього човен твій прямує невблаганно. І хвилі плюскіт, і чаїний крик - Усе у просторі морському бездоганно. Та щоб дістатись до жаданої землі, Побачити своє ясне майбутнє, В дорогу найпотрібніше візьми: Відважне серце й волю всемогутню. (Т.М. Положий)

Зустрінеш майбутнє - поступися йому дорогою. І воно візьме тебе із собою.

Віктор Коняхін

Перш за все дитина повинна відчувати любов батьків. Не треба підмінювати це почуття цінними подарунками. Солодощі та інші «смачні заохочення» також не варто використовувати. Краще словами оцініть успіх дитини, похваліть її. Якщо вона помилилася, обговоріть з нею причину невдачі. Станьте їй вірним другом і порадником. Знаходьте час, щоб відповісти на всі запитання вашої дитини.

Не можна ізольовувати дитину від оточуючого світу. Нехай спілкується з родичами, людьми старшого віку. Це допоможе їй розвивати комунікативні навички. Крім того, спілкуючись із дорослими, дитина знайомиться з різними моделями поведінки, краще адаптується у суспільстві.

Найважливішим для дітей є спілкування з однолітками. Уміння проявити себе в групі однакових за віком людей - це одна з важливих передумов формування успішної особистості. Необхідно навчити дитину знаходити спільну мову з різними людьми і виходити з конфліктних ситуацій.

Не вирішуйте все за дитину. Давайте їй простір для прийняття власних рішень. Так ви розвиваєте в ній самостійність і впевненість у собі. Якщо ваша думка не співпадає з думкою дитини – це не означає, що хтось із вас неправий. Просто у кожного може бути власна точка зору.

Заведіть правило у своїй родині: пообіцяв – виконай. Якщо не плануєш щось зробити, навіть не обіцяй. Так ви розвиваєте відповідальність – одну з найголовніших якостей успішної людини - та готуєте дитину до вирішення важких задач уже в дорослому житті.

Не треба одягати дитині «рожеві» окуляри. Показуйте їй світ таким, яким він є: з його недоліками й перевагами. Дитина повинна розуміти, що їжа на столі, тепла квартира, одяг, взуття для неї з'являються завдяки нелегкій праці батьків, а не магічним чином. І в майбутньому вона будуватиме своє життя самостійно, наполегливо працюючи і реалізовуючи свій потенціал.

Також необхідно звернути увагу на те, чим захоплюється дитина, чи є в неї здібності і таланти. Оберіть разом секцію, гурток, які вона буде із задоволенням відвідувати. Не варто примушувати дитину, бо це може мати негативні наслідки у майбутньому.

Не забувайте заряджати дитину оптимізмом. Наше життя – в наших руках. І кожного дня ми отримуємо шанс щось змінити. Своїм прикладом показуйте дитині, що найцінніший ресурс людини – час. У неї в запасі багато днів, годин, які можна витратити на вивчення іноземних мов, розвиток таланту, отримання нових знань.

Дотримуючись цих порад, ви зможете виховати особистість, гідну поваги, яка творитиме своє майбутнє відповідально та знайде місце «під сонцем».

Кiлькiсть переглядiв: 0