2018 рік - Рік реалізації правопросвітницького проекту
«Я маю право!»

Указ Президента «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!»

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 №638-р ''Про реалізацію правопросвітницького проекту “Я маю право!” у 2017—2019 роках''

Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!»

/Files/images/shkola/1507526250_bord.jpg

Pеалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.

Mета – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві.
Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.

Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

/Files/images/zno/57288851_1270241278_56481869_66f48d7a9da01.gif

20 листопада 1959 року Генеральною асамблеєю Організації Об’єднаних Націй було проголошено Декларацію прав дитини;
30 вересня 1990 року – Всесвітню Декларацію про забезпечення виживання, захисту і розвитку дітей;
10 травня 2002 року – Декларацію та План дій “Світ, придатний для життя дітей.

5 жовтня 2000 року Верховною Радою України ратифіковано Конвенцію про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці № 182.

Конвенція ООН про права дитини, яка була прийнята та відкрита для підписання та приєднання резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року - базовий документ, спрямований на захист дітей.

Текст Конвенції про права дитини готувався, обговорювався та узгоджувався більше десяти років.
Конвенція ООН про права дитини - це угода між країнами. Цей особливий документ було ратифіковано 191 країною світу. Держави-сторони взяли на себе обов’язок поважати і забезпечувати всі права дитини, передбачені Конвенцією.
Конвенція визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального та соціального розвитку.
Конвенція ООН про права дитини набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року і з цього часу є частиною національного законодавства.

Згідно з традиційною класифікацією прав людини, права дитини, що задекларовані Конвенцією можна поділити на:

• Громадянські права (право на ім’я та національність, право на життя, право на самобутність, принцип недискримінації );
  • Політичні права (право на свободу думки, свобода вираження, свобода зібрань, свобода віросповідання, вільний доступ до інформації);
  • Соціальні права ( право на освіту, право на охорону здоров’я, право на соціальне забезпечення);
  • Культурні права ( право на відпочинок та дозвілля, право на залучення до гри та участь у культурному та мистецькому житті);
  • Економічні права (держава має забезпечити реалізацію економічних прав).

Дата останньої зміни 18 Травня 2018