Проекти МОН

1. Проект нового Українського правопису

Українська національна комісія з питань правопису запропонувала до уваги громадськості проект нової редакції Українського правопису. Проект документа оприлюднений Міністерством освіти і науки.
Автори Українського правопису зазначають, що він розроблений на фундаменті української правописної традиції з урахуванням новітніх мовних явищ, що набувають поширення в різних сферах суспільного, наукового та культурного життя.
Правописна комісія виходила із розуміння того, що Український правопис, як правопис і будь-якої іншої мови, не може бути вичерпним; він кодифікує засадничі, найбільш поширені або спірні орфографічні положення.
«Правописна комісія розраховує на уважне прочитання, конструктивні пропозиції і доброзичливу критику всіх зацікавлених користувачів і знавців української мови», - йдеться у повідомленні.
Зауваження та пропозиції до проекту нової редакції Українського правопису можна надсилати до 15 вересня 2018 року на електронну адресу larisa_shevchenko@ukr.net.
(за матеріалами сайту http://osvita.ua/)

2. Проект порядку проведення державної підсумкової атестації

МОН пропонує до громадського обговорення проект Порядку проведення державної підсумкової атестації, що регламентує процедуру проведення ДПА як форми контролю результатів навчання здобувачів кожного рівня освіти відповідно до державних стандартів.

Проект наказу «Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації» розроблено на виконання абзацу третього частини восьмої статті 12 Закону України «Про освіту».

Проектом передбачено, що державна підсумкова атестація є обов’язковою для всіх типів закладів освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, зокрема санаторних, а також для учнів, які завершують здобуття кожного рівня загальної середньої освіти (4, 9, 11 (12) класи).
Згідно з проектом для учнів 4-х класів проведення ДПА відбуватиметься винятково з метою моніторингу якості освіти у школі.

3. Положення про психологічну службу

Для соціального розвитку учнів, професійної підтримки вчителів, а також комфортної адаптації дітей до навчального процесу у закладах освіти працюватиме спеціальна психологічна служба.
Текст відповідного Положення опубліковано на сайті Міністерства освіти і науки України.
Психологічна служба працюватиме у закладах загальної середньої, професійної та вищої освіти. До її складу мають увійти психологи, соціальні педагоги, директори закладів, методисти навчально-практичних установ чи працівники психологічної служби департаментів, управлінь та відділів освіти.

(за матеріалами сайту http://osvita.ua/)

Кiлькiсть переглядiв: 0