Увага!

Актуальне питання

Чи можна вступити до вишу, якщо не скласти один з предметів на НМТ?

Чи може вступник, який не подолав пороговий бал з одного предмета НМТ, вступати до вишу, якщо він складе інші три предмети на достатньому рівні?

Вступники, які не зможуть подолати пороговий бал з будь-якого предмета НМТ, не матимуть права брати участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти у 2024 році.

Це правило буде застосоване навіть якщо вступник на достатньому та високому рівні складе три інші предмети НМТ.

Тобто право вступу до закладів вищої освіти вступник отримає тільки в разі складання всіх 4 предметів НМТ принаймні на мінімально можливий бал, який називається пороговим.

Електронний кабінет

Ключовий інструмент вступної кампанії 2024 року – особистий електронний кабінет вступника.

Сервіс надає можливість внести необхідні дані для подання заяв як на вступні випробування у закладі освіти, так і на участь у конкурсному відборі, дистанційно.

Для підтвердження вибору місця навчання абітурієнтам 2024 року достатньо буде визначитися в особистому електронному кабінеті вступника.

Консультаційні центри

Заклади вищої освіти створюють консультаційний центр приймальної комісії для надання допомоги вступникам під час реєстрації особистого електронного кабінету та подання заяв.

Вступники можуть звернутися до консультаційного центру будь-якого вишу.

Персональні дані для реєстрації

Під час реєстрації особистого електронного кабінету вступник зазначає такі дані:

  • серію та номер документа (одного з документів) про раніше здобуту освіту (основу вступу);
  • номер, PIN-код та рік отримання сертифіката НМТ або сертифіката ЗНО або екзаменаційного листка, що був одержаний під час реєстрації на ЄВІ чи ЄФВВ;
  • тип та номер (серію та номер) документа, що посвідчує особу, або реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) (у разі відсутності сертифікатів ЗНО чи сертифіката НМТ чи екзаменаційного листка ЄВІ/ЄФВВ).

Пільги

Якщо вступник має пільги, він повинен звернутися до одного із закладів вищої освіти та надати документи, що підтверджують право на спеціальні умови вступу.

Як відомо, у 2024 році збережено усі пільги та пільгові категорії, передбачені законами, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій.

Вступники, які зареєстровані та перебувають на ТОТ, зможуть проходити усі процедури вступної кампанії дистанційно.

Застосування пільг для жителів особливо небезпечних територій (ОНТ) буде визначено у травні з урахуванням розвитку воєнно-політичної ситуації в Україні.

Вступні випробування

Для здобуття ступенів вищої освіти молодший бакалавр, бакалавр (магістр медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування) на основі повної загальної середньої освіти (ПЗСО), освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра / освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста / ступеня вищої освіти молодшого бакалавра (НРК5) вступники мають скласти:

  • творчий конкурс – на мистецькі та спортивні спеціальності;
  • національний мультипредметний тест (НМТ) ー на всі інші спеціальності;
  • співбесіди та/або розгляд мотиваційних листів – під час вступу лише на контракт зі спеціальностей, яким надається особлива підтримка (53 спеціальності та 11 спеціалізацій).

Творчі конкурси можна складати очно або дистанційно (за рішенням закладу освіти; для осіб, які зареєстровані та перебувають на тимчасово окупованій території – за зверненням вступника).

НМТ 2024 року відбудеться у формі комп’ютерного онлайн-тестування з чотирьох предметів: три предмети з основного блоку (українська мова, математика, історія України) та один предмет із додаткового блоку (українська література, біологія, хімія, фізика, географія, іноземна (англійська, німецька, французька, іспанська за вибором учасника) мова).

НМТ буде складатися вступником протягом одного дня, загальна тривалість тестування 240 хвилин, результати будуть відомі учаснику відразу після його закінчення.

Для здобуття ступеня вищої освіти магістра на основі ступеня бакалавра (НРК6), ступеня магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) (НРК7):

для вступу на спеціальності галузей знань 05 Соціальні та поведінкові науки, 07 Управління та адміністрування, 08 Право, 28 Публічне управління та адміністрування, 29 Міжнародні відносини:

  • єдиний вступний іспит (ЄВІ 2024 року) та єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ 2024 року);

Для вступу на спеціальність 061 Журналістика необхідно надати результати ЄВІ 2024 року та ЄФВВ 2024 року або ЄВІ 2024 року та фаховий іспит для вступників, які здобули вищу освіту ступеня бакалавра зі спеціальності «Журналістика» в тому ж закладі вищої освіти.

Для вступу на інші спеціальності необхідно скласти ЄВІ 2024 року та фаховий іспит.

Для вступу лише на контракт зі спеціальностей, яким надається особлива підтримка, відповідно до Правил прийому можуть бути використані тільки результати фахового іспиту або розгляду мотиваційних листів.

Вступні випробування МТ, ЄВІ, ЄФВВ будуть проведені у два етапи:

  • основні сесії;
  • додаткові сесії.

Участь у НМТ може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або завершує її здобуття у 2024 році та зареєструвалася як учасник НМТ.

Реєстрація для участі в НМТ передбачає:

  • створення персонального кабінету на вебсайті УЦОЯО;
  • внесення у персональному кабінеті особистих даних та інформації щодо участі в НМТ;
  • завантаження у персональному кабінеті в електронній формі (сканкопій або фотокопій) реєстраційних документів;
  • підтвердження у персональному кабінеті бажання взяти участь у НМТ і надсилання з використанням функціоналу персонального кабінету внесеної інформації та копій документів на обробку;
  • обробку регіональним центром наданої інформації та копій документів;
  • надання учаснику НМТ можливості сформувати Сертифікат НМТ 2024 року в персональному кабінеті.

Участь у ЄВІ, ЄФВВ може взяти особа, яка має вищу освіту ступеня бакалавра або магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста), або завершує її здобуття у 2024 році та зареєструвалася – учасник ЄВІ, учасник ЄФВВ.

Реєстрація на ЄВІ та/або ЄФВВ здійснюють приймальні комісії закладів вищої освіти

Кількість заяв

Вступники 2024 року зможуть подати до двадцяти заяв у сукупності за всіма джерелами фінансування та основами вступу.

З цих 20 заяв вступник може подати не більше 5 заяв на бюджет.

Конкурсний бал

Для вступу на бюджет або для переведення на такі місця вступника має набрати не менше ніж 130 балів.

Конкурсний бал для вступу на бюджет або для переведення на такі місця не може бути менше ніж 130 балів.

Конкурсний бал для вступу на контракт заклади вищої освіти визначають самостійно.

Конкурсний бал для вступу за всіма джерелами фінансування не може бути менше ніж:

  • 150 балів для спеціальностей 221 Стоматологія, 222 Медицина, 228 Педіатрія галузі знань 22 Охорона здоров’я;
  • 140 балів (120 балів для вступу на контракт) для спеціальностей галузей знань 08 Право, 28 Публічне управління та адміністрування, 29 Міжнародні відносини, спеціальності 226 Фармація, промислова фармація.

Рекомендація на навчання

У ході вступної кампанії абітурієнт має отримати рекомендацію на навчання.

Статуси заяви в особистому електронному кабінеті вступника може набувати таких значень:

  • «Рекомендовано до зарахування (навчання за державним (регіональним) замовленням)». Це значить, що вступник пройшов конкурсний відбір та рекомендований до зарахування на навчання за державним або регіональним замовленням;
  • «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних або юридичних осіб)». Це означає, що вступник пройшов конкурсний відбір та рекомендований до зарахування на контракт.

Підтвердження свого вибору в електронному кабінеті

Особи, яким надійшло повідомлення в особистому електронному кабінеті вступника про отримання рекомендації до зарахування на місця державного або регіонального замовлення (які одержали інформацію з офіційного вебсайту закладу вищої освіти), мають до 18:00 08 серпня підтвердити вибір місця навчання в електронному кабінеті з накладанням кваліфікованого електронного підпису або особисто в закладі освіти.

Укладення договору про навчання із закладом вищої освіти

Підставою для зарахування особи на навчання є підтвердження вибору місця навчання, виконання вимог до зарахування та укладення договору про навчання в заклад вищої освіти. Договір про навчання може бути укладений дистанційно з накладанням кваліфікованих електронних підписів.

У разі зарахування на навчання на контракт додатково укладається договір між закладом вищої освіти та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу для себе або для іншої особи, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо її оплати.

Особи, місце проживання яких зареєстроване (задеклароване) на тимчасово окупованій території та які перебувають на ній, можуть укласти договір про навчання впродовж трьох місяців після початку навчання.

Приймання на навчання до вищих військових навчальних закладів, закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти буде проведено за власними Правилами прийому.

Кiлькiсть переглядiв: 0