Набув чинності новий порядок проведення ДПА та визначено перелік шкільних іспитів

Міністерством освіти затверджений новий Порядок проведення державної підсумкової атестації. Відповідний наказ від 07.12.2018 №1369 набув чинності 25 січня 2019 року.

Документ визначає механізм і форми проведення ДПА осіб, які здобувають освіту в закладах загальної середньої освіти I - III ступенів та інших закладах освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти та осіб, які здобувають середню освіту за сімейною формою навчання.

Міністерством освіти визначені переліки навчальних предметів, із яких у 2018/19 навчальному році буде проведена державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття освіти в 4-х, 9-х та 11-х класах.

У цьому навчальному році проведення державної підсумкової атестації у школах відбуватиметься виключно y письмовій формі.

Учні, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Перелік іспитів для здобувачів початкової освіти:

1. Українська мова (оцінювання результатів з української мови та читання) або мова національної меншини (для осіб, які здобувають освіту мовами національних меншин чи корінних народів, або перебували за кордоном і почали вивчати українську мову в поточному навчальному році за заявою одного із батьків або інших законних представників та за рішенням педагогічної ради).

2. Математика.

Перелік іспитів для здобувачів базової середньої освіти:

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти):

1) біологія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до навчального плану закладу освіти), українська література, фізика, хімія - для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини;

2) біологія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до навчального плану закладу освіти), інтегрований курс «Література», мова національної меншини, українська література, фізика, хімія - для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини.

Перелік іспитів для здобувачів повної середньої освіти:

1. Українська мова.

2. Історія України або математика (за вибором учня*).

3. Один із навчальних предметів зі списку: історія України, математика, біологія, географія, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова), фізика, хімія (за вибором учня*).

*Учні, які для проходження державної підсумкової атестації вибрали другим навчальним предметом історію України, можуть вибрати третім навчальним предметом математику і навпаки.