Цикл уроків «Міста Героїв. Перемоги України у війні», присвячених звільненню населених пунктів

Березень 2022 року став переломним моментом у повномасштабній війні росії проти України. Сили безпеки й оборони України завдяки мужності та стійкості розпочали звільнення міст і сіл, окупованих російськими військами. Це стало можливим завдяки героїзму українських воїнів, підтримці українського народу, ефективній координації дій Сил безпеки й оборони України, військовій допомозі з боку країн-партнерів, а також свідченням того, що український народ не здасться, буде боротися за свою свободу і перемогу.

Міністерство освіти і науки України пропонує до кінця 2023/2024 навчального року провести в закладах загальної середньої освіти для учнів середньої та старшої школи цикл уроків «Міста Героїв. Перемоги України у війні», присвячених звільненню населених пунктів різних регіонів нашої держави від російської окупації (лист МОН від 21.03.2024 р. №1/4920-24).

Під час підготовки та проведення заходів рекомендується використовувати нижчеперелічені матеріали:

- Матеріали, розроблені МОН:

1. «Як говорити про російсько-українську війну в школі. Уроки стійкості, боротьби та перемог» (відповідно до підходів для різних вікових груп);

- Матеріали, створені Українським інститутом національної пам'яті:

1. Окремий розділ із матеріалами до річниці визволення (у розрізі регіонів);

2. Загальний розділ «Російсько-українська війна: історичний контекст» із важливими статтями, відео, довідковими матеріалами;

3. Рекомендації щодо проведення заходів, пов’язаних зі збереженням та вшануванням пам’яті учасників, жертв та загалом подій російсько-української війни;

4. Освітній проект «Діалоги про війну», створений у співпраці з Героєм України Володимиром Жемчуговим (містить методичні рекомендації до проведення уроків);

- Матеріали Проекту підтримки дитячого читання «ВагаВоока. Простір української дитячої книги»:

1. «Терапія читанням: як говорити з дітьми про війну» (серія лекцій, інтерв’ю та публічних обговорень).

Міністерство освіти і науки просить активно висвітлювати на сайтах закладів освіти та органів управління освітою інформації щодо проведених заходів.